MAPA POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

Podzimní pozvánka na zámek v Linhartovech

Zámek v Linhartovech zve návštěvníky k podzimním prohlídkám - potrvají až do 31. října.
Kde nás najdete?
Zámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo.

Za dobu svojí existence několikrát zchátral, v současnosti je postupně rekonstruován. Mimo nových i stálých výstav se pravidelně na něm koná řada kulturních událostí. Jarmarky, noční prohlídky zámku, koncerty, divadelní, představení a prohlídky zámku.
Co můžete spatřit v interiérech zámku?
Stálou expozicí na zámku v Linhartovech je expozice keramiky Jana Kutálka. Loni se těšila velkému zájmu expozice starých fotoaparátů zapůjčená Lubomírem Volfem z Města Albrechtic. Proto jsme její hlavní část ponechali i v této sezóně.

V hlavní výstavní síni je umístěná nádherná kolekce velkoplošných obrazů krnovské výtvarnice Dáši Lukůvkové. Přestože je do Vánoc relativně ještě dost času, v zámeckých prostorách je od začátku sezóny výstava pod názvem Kouzlo vánočního času.

Ve spolupráci se Slezskou tvorbou v Opavě organizátoři nainstalovali do několika místností pět tisíc vánočních baněk, přes dvě stě betlémů, kterým vévodí 3,60 metrů vysoký pomocný. A protože k vánocům patří pohádky, mohou se malí návštěvníci posadit na obřího maxipsa Fíka nebo podat ruku jeho kamarádce Áje.

Velký úspěch sklidily v loňském roce postavičky z Chaloupky na Vršku od Šárky Váchové, proto jsme v letošním roce umístili zimní Chaloupku na Vršku. Jednotlivé expozice jsou doplněny ilustracemi Edity Plickové.

Tradicí se stala spolupráce s pražským Poštovním muzeem. Letos můžete spatřit známkovou tvorbu pod názvem Po stopách Kamila Lhotáka. V expozici Vzpomínka na maminku si mohou návštěvníci prohlédnout figurální tvorbu akademické sochařky Anděly Genzerové z Prahy, která se dožila 101 let a tvořila do poslední chvíle svého života.

Výstava s názvem Krása mramoru představí dvě výtvarnice - Terezii Regnerovou a Veroniku Priehodovou, které žijí v Italské Carraře. Na chodbě v prvním patře mají výstavu obrazů polští výtvarníci Zbišek Gizela a Jurek Kaleta. V přízemí je umístěn soubor fotografií Petra Slavkovského z Vrbna pod Pradědem.

Vše si můžete prohlédnout do 31. října. Vždy v sobotu nebo neděli od 10 hodin do 15 hodin. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč.

Prohlídky se konají v každou celou hodinu, poslední v 15:00. Interval mezi prohlídkami je 60 minut. Budete-li mít zájem si zámek prohlédnout mimo otevírací dobu (minimální počet 10 osob), kontaktujte nás.
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 13.10.2015 v 19:04 hodin
Kontakt na webmastera osoblazsko@infosystem.cz

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule